Wycieczka Szlakiem Rzemiosła / Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój

06 lis

Wycieczka Szlakiem Rzemiosła / Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój

Fundacja OPEN MIND zaprasza na kreatywną wycieczkę dolnośląskim Szlakiem Rzemiosła! 6 listopada na trasie Duszniki Zdrój-Kudowa Zdrój  na uczestników czeka duża dawka historii i warsztatów. Jeśli chcesz wiedzieć! Jak powstaje papier? Co jest potrzebne, by powstała książka? Kto za tym stoi? Co robi zecer? Co to jest marmoryzowanie? Koniecznie wyrusz z nami!   Termin: 06.11.2021r. (sobota), godz. 09:00 – 17:00 Miejsce: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, Kaplica Czaszek oraz Szlak Ginących Zawodów Kudowa ZdrójUwaga! Wycieczka 16+. Udział  jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport z Wrocławia! ...

29 paź

Smok Strachota w Teatrze Cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci

Ilustracja jest wspaniałym światem wyobraźni opowiedzianym za pomocą obrazów. Ilustracje dla dzieci niosą radość i magię, skutecznie pozwalają zanurzyć się głębiej w świat opowieści. Rola, którą pełnią ilustracje do książek to nie tylko uzupełnianie treści, to nauka estetyki i wrażliwości na piękno, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni. Jest wiele technik plastycznych pozwalających przedstawić daną opowieść i to ilustrator decyduje jaką technikę dobierze do danego tekstu. Fundacja OPEN MIND zaprasza do poszukiwania inspiracji w fantastycznej opowieści wrocławskiej poetki i pisarki Ewy Zachary, pt.