Prowadzenie Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin
Od 01 marca 2018 w ramach umowy z Gminą Wrocław Fundacja OPEN MIND jako wyłączny operator zarządzający i programowy prowadzi Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin. Obiekt znajduje się w obszarze wrocławskiej rewitalizacji architektoniczno-urbanistyczno-społecznej w budynku poprzemysłowym z 1888 roku o powierzchni 1233,24 m2.
Krzywy Komin to marka bazująca na przeszłości miejsca, nastawiona na teraźniejszość, otwarta na przyszłość i przekraczająca granice. To miejsce, w którym młodzież i studenci uzupełniają wiedzę i zdobywają praktyczne umiejętności, fachowcy poszerzają swój warsztat pracy, a bezrobotni nie tylko podejmują dialog z doradcą zawodowym, ale uczestniczą też w kursach zawodowych.
Pod koniec XIX stulecia działały tu farbiarnia i pralnia, a na początku XXI w. zaczęło królować rzemiosło, kultura, sztuka i biznes — dziedziny mocno związane z historycznym duchem wrocławskiej dzielnicy Nadodrze. Założone tu Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin podejmuje dialog z otoczeniem, dzięki czemu precyzyjnie wyznacza kierunki swojej aktywności.
Remont obiektu poprzemysłowego był punktem wyjścia w znacznie bardziej skomplikowanym procesie, jakim jest re-witalizacja tkanki społecznej. W zmodernizowanym budynku utworzono pracownie kierunkowe, a wraz z ich powstaniem rozpoczęły się warsztaty, szkolenia, wystawy, spotkania, konferencje. Wszystko w żywym kontakcie z profesjonalistami, pasjonatami swoich dziedzin — nierzadko ostatnimi przedstawicielami wymierających już zawodów. Pod koniec XIX stulecia działały tu farbiarnia i pralnia, a na początku XXI w. zaczęło królować rzemiosło, kultura, sztuka i biznes — dziedziny mocno związane z historycznym duchem wrocławskiej dzielnicy Nadodrze. Założone tu Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin podejmuje dialog z otoczeniem, dzięki czemu precyzyjnie wyznacza kierunki swojej aktywności.
Remont obiektu poprzemysłowego był punktem wyjścia w znacznie bardziej skomplikowanym procesie, jakim jest re-witalizacja tkanki społecznej. W zmodernizowanym budynku utworzono pracownie kierunkowe, a wraz z ich powstaniem rozpoczęły się warsztaty, szkolenia, wystawy, spotkania, konferencje. Wszystko w żywym kontakcie z profesjonalistami, pasjonatami swoich dziedzin — nierzadko ostatnimi przedstawicielami wymierających już zawodów.
Więcej o projekcie Fundacji Open Mind „Prowadzenie Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin znajdziesz na: www.krzywykomin.pl