Warning: Creating default object from empty value in /openmind/wp-content/plugins/template-core/admin/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
O nas - Fundacja Open Mind

O nas

O nas

Fundacja OPEN MIND powstała z miłości do Wrocławia i jego mieszkańców.

Połączyło nas marzenie o dobrze i harmonijnie zaprojektowanej przestrzeni. Chęć pokazania, że kultura, design i sztuka zmieniają nasze życie na lepsze. Miasto w którym na co dzień mieszkamy i pracujemy stało się inspiracją do działania i doskonałą przestrzenią do wymiany myśli, doświadczeń, wspólnego poszukiwania inspiracji i kreowania dobrych projektów.
Co robimy? Od pierwszego spotkania działamy pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzypokoleniowo i międzynarodowo. Wierzymy, że uczymy się całe życie i mamy wpływ na nasze dziś i jutro. Działamy w myśl „świata bez barier” dlatego do dialogu i wspólnych działań zapraszamy bez ograniczeń nas Wrocławian i gości z całego świata.

Open Your Mind! Z Tobą możemy więcej!

Wspieramy projektantów – artystów – przedsiębiorców. Upowszechniamy lokalne rzemiosło oraz współczesny design, reprezentujący wszystko to, co innowacyjne i otwarte na człowieka. Nasz program to: interdyscyplinarne warsztaty, seminaria, debaty publiczne, wykłady, konferencje, akcje specjalne i cykliczne projekty edukacyjne i artystyczne m.in. FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie, Wroclove Design Festival, Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie, Pracownia Młodego Przedsiębiorcy, KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń, Laboratorium Designu i Sztuki, Trampolina do Kultury, Open Art. Udogodnienia.

Galeria

Nasze cele

Open Art. Udogodnienia

To  niestandardowa propozycja edukacji kulturalnej skierowana do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem. Twórczo i w praktyce poprzez głębie wszystkich zmysłów i nieograniczoną wyobraźnię uczestnicy poznają przeróżne oblicza sztuki sztuki, korzystając z bezpłatnych zajęć w kilkunastu ośrodkach kulturalnych we Wrocławiu. 

Trampolina do kultury

Projekt składa się z cykli darmowych, innowacyjnych szkoleń i warsztatów skupionych wokół designu, sztuki użytkowej i szeroko rozumianej kultury materialnej. Zajęcia są prowadzone przez mistrzów projektowania, rękodzielników, rzemieślników i liderów kultury. 

Wspólnie zakończyliśmy wiele wspaniałych projektów. Czekają na nas kolejne!

ZAKOŃCZONYCH PROJEKTÓW

ZORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW

UCZESTNIKÓW