ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTÓW KULTURALNYCH - Fundacja Open Mind

15cze

ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTÓW KULTURALNYCH

16:00 - 18:00 CRZ Krzywy Komin

Masz ogrom zapału, kreatywności i innowacyjnych pomysłów, które pragniesz przekuć w działanie? A może już udzielasz się w NGO w obszarach kultury? Zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty, podczas których zdobędziesz skuteczne narzędzia do realizacji swoich pomysłów w sektorze kreatywnym!

Podczas warsztatów poznasz specyfikę pozyskiwania funduszy na projekty kulturalne. Dowiesz się, gdzie poszukiwać informacji na temat konkursów grantowych. Nauczysz się dopasowywać odpowiedni rodzaj wsparcia do konkretnego projektu. Poznasz zasady poprawnego wypełniania wniosków i opracowywania budżetu. Skoncentrujemy się również na działaniach foundraisingowych, czyli pozyskiwaniu funduszy prywatnych na rzecz organizacji non-profit.

Program:

• Programy dotacyjne Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
  • Programy stypendialne – czym się różni program stypendialny od programu dotacyjnego?
  • Programy finansowane przez MKDNiS realizowane przez państwowe instytucje kultury.
  • Jak przebiega ocena wniosków – czynniki wpływające na ocenę.
  • Jak napisać wniosek tak, żeby trafiał w kryteria? – kryteria i ich interpretacja.
  • Tworzenie projektu jako proces twórczy.
  • Jak tworzyć budżet projektu? – koszty kwalifikowane.
  • Gdzie poza programami MKDNiS można szukać źródeł finansowania projektów kulturalnych? – wybrane programy finansowane przez podmioty niepubliczne, podstawy fundraisingu.

*Uczestnicy otrzymują w formie elektronicznej certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

** Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Spotkanie odbywa się w formie online na platformie zoom.us.

• Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie. W mailu zwrotnym otrzymasz link do wydarzenia na platformie ZOOM.
  • Zainstaluj aplikację ZOOM App na telefonie/tablecie lub wejdź przez ich stronę internetową http://zoom.us/join i załóż sobie konto (można zalogować się przez Facebooka).
  • Połącz się z nami  w wyznaczonym terminie i upewnij się czy wszystko działa prawidłowo.
  • Zaopatrz się w pozytywną energię i do zobaczenia przed ekranem!

Dla ułatwienia skorzystaj z naszej INSTRUKCJI krok po kroku:)

Wymagany sprzęt: komputer lub inne urządzenie multimedialne ze sprawną kamerą i mikrofonem.

Prowadzący: Paweł Kamiński

Doświadczony menedżer i animator kultury. Dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu. Studiował m.in. socjologię, zarządzanie i ekonomię. Pisze doktorat z ekonomii na temat roli lokalnych instytucji kultury w budowaniu kapitału społecznego. Absolwent Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkoły Tutoringu Fundacji Szkoła Liderów oraz Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Trener i ekspert w różnorodnych projektach kulturalnych. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Uczestniczy w różnorodnych projektach w obszarze kultury. Jest koordynatorem Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk. Od 2013 r. jest animatorem/ekspertem udzielającym wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury. W latach 2017, 2018, 2019, 2020 był członkiem zespołu sterującego programu dotacyjnego MKIDN Kultura Dostępna. W 2019 i 2020 roku był członkiem zespołu sterującego programu Kultura – Interwencje. Redaguje serwis internetowy MenedżerKultury.pl. Jest autorem książki pt. „Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Pisze doktorat z ekonomii na temat roli lokalnych instytucji kultury w budowaniu kapitału społecznego (otwarty przewód doktorski). Jest również autorem różnorodnych szkoleń dla kadr instytucji kultury.

Formularz zgłoszeniowy >>> KLIKNIJ TUTAJ!