TAPICER W AKCJI - Fundacja Open Mind

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenie Navigation

22maj
 • To wydarzenie minęło.

TAPICER W AKCJI

10:00 - 15:00 CRZ Krzywy Komin

Jedyne w swoim rodzaju dwudniowe warsztaty weekendowe TAPICER W AKCJI z Mistrzem Aleksandrem Kądzielą!

 • Sobota – godz. 10.00-17.00
 • Niedziela – godz. 8.00 -15.00

TAPICER W AKCJI to wyjątkowe warsztaty meblarskie – połączenie dawnych technik rzemieślniczych z nowatorskim podejściem do odnowy mebli tapicerowanych. Uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie odświeżyć stary fotel czy krzesło i nadać im niepowtarzalny charakter. Szkolenie odbywa się metodą Mistrz – Uczeń z naciskiem na praktykę: ok. 80% praktyki ok. 20% teorii.

Uczestnicy pracują na własnych meblach, które odnowione zabierają z powrotem do domu.

Cena zawiera również wszystkie niezbędne materiały. Tkaniny: ok 15 kolorów i rodzajów tkanin (możliwość zabrania własnej tkaniny).

Jeden uczestnik = jeden mebel (nieduży fotel, puf, krzesło, podnóżek, szycie poduch, mały panel tapicerowany). Ograniczonej liczbie chętnych, nieposiadających własnych mebli, zapewniamy do pracy meble zapasowe (koniecznie wcześniejsze zgłoszenie przy formularzu. Meble przekazane przez CRZ Krzywy Komin po zakończeniu warsztatów pozostają własnością Organizatora).

Proszę nie zabierać masywnych mebli ani skomplikowanych foteli. Czas jest ograniczony. W razie wątpliwości, jaki mebel zabrać proszę wysłać zdjęcie do akceptacji na adres: biuro.akdesign@gmail.com.

Po zakończeniu cyklu każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający zdobycie podstawowych umiejętności w zakresie tapicerowania mebli!

Zrób prezent bliskiej Ci osobie wykup specjalny limitowany VOUCHER na warsztat z Alkiem Kądzielą. W formularzu zgłoszeniowym w pole UWAGI wpisz hasło: Voucher oraz imię i nazwisko osoby, którą chcesz obdarować!

PROGRAM WARSZTATÓW:

 • Wprowadzenie, wykład na temat tapicerowania i odnawiania mebli.
 • Poznanie narzędzi i materiałów stolarsko-tapicerskich, tajniki Mistrza.
 • Ustalenie z uczestnikami zakresu i szczegółów prac.
 • Demontaż i prace rozbiórkowe. Ściąganie powłok, starych tkanin, drobne naprawy
 • Wymiana gąbek, pasów, klejenie.
 • Wymiana wyściółek, podbitek.
 • Wymierzanie i wyliczanie tkanin.
 • Szycie, poznanie przemysłowej maszyny do szycia.
 • Tapicerowanie, elementy ozdobne, guziki.
 • Prace końcowe i kosmetyczne, podsumowanie.
 • Sesja foto.

Wiek + 18

PORADNIK:

 1. Zabierz wygodny strój + buty (takie które mogą się zbrudzić np. od kleju.
 2. Kawę i herbatę zrobisz na miejscu, kanapkę zabierz z domu.
 3. Przerwy nie są przewidziane, kto ma potrzebę zrobić sobie przerwę na kawę informuje instruktora.
 4. Nigdy nie szyłeś/aś na maszynie nie zabieraj fotela, na pierwsze warsztaty zabierz podnóżek, krzesło tapicerowane, ilość czasu jest ograniczona.
 5. Duże gabaryty, skomplikowane fotele, nie są odpowiednie na dwudniowe warsztaty, koniecznie wyślij zdjęcie mebla do akceptacji, każdy uczestnik jest inny, ma inne doświadczenia i tempo pracy – główne założenie warsztatów to zdobycie wiedzy.
 6. Dla kobiet w ciąży warsztaty nie są wskazane, wyjątek to indywidualna zgoda lekarza.

Cena: 850 zł

Prowadzący: Aleksander Kądziela

Mistrz Aleksander Kądziela Elitarny członek OCRiA. * 32-letnie doświadczenie zawodowe. * Od 2000 r. właściciel AKdesign – Pracowni Tapicerstwa i renowacji mebli. * Członek Cechu Rzemieślników Artystów. * Mistrz Tapicerstwa * Biegły rzeczoznawca mebli tapicerowanych i drewnianych. * Audytor linii i procesów technologicznych w dużych firmach z branży meblarskiej. * Analityk i doradca procesów technologicznych oraz procesów wdrażania prototypów do produkcji. * Aleksander Kądziela – jest instruktorem w Krzywym Kominie prowadzi warsztaty „TAPICER W AKCJI”. Rocznie szkoli ponad 400 osób z tapicerstwa artystycznego i renowacji mebli . www.aleksanderkadziela.pl

Formularz zgłoszeniowy >>> KLIKNIJ TUTAJ!

Wydarzenie Navigation

  Zostań naszym partnerem!

  Wyślij wiadomość z zapytaniem już teraz!