TAPICER W AKCJI. Spotkanie z mistrzem Aleksandrem Kądzielą. Bezpłatny webinar - Fundacja Open Mind

15gru

TAPICER W AKCJI. Spotkanie z mistrzem Aleksandrem Kądzielą. Bezpłatny webinar

18:30 - 20:00 ZOOM

Fundacja OPEN MIND zaprasza na bezpłatny webinar z Aleksandrem Kądzielą. Mistrzem tapicerstwa, autorem książki „Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble”, która w księgarniach pojawiła się 30 sierpnia, b.r. i od tej pory cieszy się ogromną popularnością.

Webinar skierowany jest do miłośników starych mebli, renowacji, tapicerstwa artystycznego, a także tych, którzy po prostu lubią pomajsterkować w domowym zaciszu! To będzie doskonały początek wielkiej przygody z samodzielnym odnawianiem mebli, szczególnie tych tapicerowanych.

Wśród zagadnień tematycznych znajdą się:
• Krótka historia rzemiosła, które zyskuje nowe życie.
• Co będzie potrzebne w domu renowatora amatora?
• Od czego zacząć odnawianie mebli?
• Odnawiać samemu czy powierzyć mebel w ręce specjalistów.
• Gdzie szukać okazyjnie wartościowych mebli i jak ocenić ich stan faktyczny, o co pytać sprzedawców.
• Ciekawostki tapicerskie.
• Fotele i krzesła które warto znać.
• Porady fachowca.
______
Spotkanie odbywa się w formie online na platformie ZOOM. Szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacyjnym.
ALEKSANDER KĄDZIELA
ekspert w dziedzinie „Meble Tapicerowane”, pracujący w zawodzie od 1989 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał w zakładzie stolarsko-tapicerskim swojego taty mistrza Kazimierza Kądzieli już w wieku 8 lat. W wieku 18 lat zdał egzamin czeladniczy. W kolejnych latach zostaje wpisany na listę rzeczoznawców z dziedziny meblarstwo i listę biegłych sądowych jako ekspert w branży meblarskiej w specjalizacjach – meble tapicerowane, meble ze skóry, renowacja mebli, stolarstwo. Jest także członkiem Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów, do którego należą wybitne osobowości rzemieślników, najlepsi fachowcy w swojej dziedzinie! Przez te wszystkie lata szlifuje także swój niewątpliwy talent jako mistrz, nauczyciel, który z radością dzieli się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Prowadzi szkolenia indywidualne, warsztaty grupowe, prelekcje i wykłady.
______
Spotkanie Mistrzowskie odbywa się w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje i zapisy:

______
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi, które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy projektu i wydarzeń: AK Design, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta Szkła Kryształowego Julia, Leśna Huta Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy Komin, Concordia Design Wrocław, Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu, DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o., Nowe Nadodrze, Grupakreatywni.pl, Muzeum Miejskie Wrocławia, Zamek Książ, Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”, Archiglass, Kowalstwo Artystyczne Ryszard Mazur, Pracownia Rzeźbiarska i Odlewnia Artystyczna Grzegorz Łagowski.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Gazeta Wrocławska, Wroclive, Miesięcznik Co Jest Grane, Kocham Wrocław, Miejsca we Wrocławiu, designteka.pl, Czas na Wrocław, 30 minut, twoje-miasto.pl, cojestgrane.pl