Szlak Ginących Zawodów - wycieczka szlakiem rzemiosła - Fundacja Open Mind

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenie Navigation

6lis
  • To wydarzenie minęło.

Szlak Ginących Zawodów – wycieczka szlakiem rzemiosła

15:00 - 17:00 Szlak Ginących Zawodów

Fundacja OPEN MIND zaprasza na bezpłatną kreatywną wyprawę Dolnośląskim Szlakiem Rzemiosła! 6 listopada projekt Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło wyrusza do Kudowy-Zdroju.
 
Ta wyprawa jest dla tych, którzy kochają odkrywać, poznawać historię i tradycje Dolnego Śląska! Chcą spróbować przyjrzeć się pracy kowala, spróbować swoich sił w garncarstwie i skosztować domowego chleba ze smalcem!
________
Termin: 6 listopada, godz. 15:00-17:00
Miejsce: Szlak Ginących Zawodów, Bolesława Chrobrego 43A, 57-350 Kudowa-Zdrój

Zapisy TUTAJ <<<<
________
„Szlak Ginących Zawodów” to miejsce niezwykłe, w którym zatrzymał się czas. Można tu zobaczyć pokaz garncarstwa, dom chleba,  chatkę ze sprzętem domowego użytku z poprzedniej epoki i kuźnię, w której dla grup zorganizowanych odbywają się pokazy kowalstwa. Nad całością wznosi się wiatrak Koźlak z 1902r. W zwierzyńcu znajdują się: bażanty, małpki, jelenie, kozy i wiele innych ciekawych zwierząt. Każdy z gości ma możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskim a miseczkę, która wykona zabiera na pamiątkę. W domu chleba znajduje się piec opalany drewnem , gdzie pieczony jest wiejski chleb, który z domowym smalcem i ogórkiem smakuje wyśmienicie.

W gościnnym gospodarstwie znajduje się także zadaszone miejsce, w którym odbywają się biesiady integracyjne. Połączenie zabawy przy blasku ogniska wraz z pieczeniem kiełbasek przy muzyce biesiadnej niewątpliwie dostarczy moc wspaniałych wrażeń. Jeśli mielibyście ochotę na dłuższy pobyt i odkrywanie Kudowy Zdroju i okolic od 2019 r. Szlak Ginących Zawodów dysponuje także  noclegami w nowo wybudowanych Kudowskich Chatynkach. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat noclegów, wystarczy zadzwonić pod numer +48 601 781 551
________
Uwaga! Powstałe podczas wycieczki prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy „Dolnośląskie kolaże”, która odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 11-30 grudnia 2021 r. Szczegóły wkrótce!
________
„Wycieczka szlakiem rzemiosła” realizowana jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
___________________
Więcej o projekcie Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita
___________________
Udział  jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport z Wrocławia!  Godzina i miejsce wyjazdu zostaną podana w procesie rekrutacji
___________________
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!
____________________________________________

Organizator: Fundacja Open Mind

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiPrezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Partnerzy projektu i wydarzeń:  Concordia Design WrocławMiejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Wrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plCRZ Krzywy KominMuzeum Miejskie WrocławiaMuzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju – Instytucja Kultury Samorządu Województwa DolnośląskiegoSzlak Ginących Zawodów, Zamek Książ,  Edbus – przewozy osobowe, Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu

Patroni medialni: TVP KulturaTVP 3 WrocławRadio WrocławRadio RAMGazeta WrocławskaWrocliveKocham WrocławMiejsca we Wrocławiudesignteka.plCzas na Wrocław30 minut

 

Wydarzenie Navigation

    Zostań naszym partnerem!

    Wyślij wiadomość z zapytaniem już teraz!