Smok Strachota w Teatrze Cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci - Fundacja Open Mind

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenie Navigation

29pa
  • To wydarzenie minęło.

Smok Strachota w Teatrze Cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci

10:00 - 14:30

Ilustracja jest wspaniałym światem wyobraźni opowiedzianym za pomocą obrazów. Ilustracje dla dzieci niosą radość i magię, skutecznie pozwalają zanurzyć się głębiej w świat opowieści.

Rola, którą pełnią ilustracje do książek to nie tylko uzupełnianie treści, to nauka estetyki i wrażliwości na piękno, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni. Jest wiele technik plastycznych pozwalających przedstawić daną opowieść i to ilustrator decyduje jaką technikę dobierze do danego tekstu.

Fundacja OPEN MIND zaprasza do poszukiwania inspiracji w fantastycznej opowieści wrocławskiej poetki i pisarki Ewy Zachary, pt.  Strachota Postrach Strachocina. Legenda wrocławska, która postanowiła włączyć się w kultywowanie lokalnej tradycji i napisała wierszem własną wersję znanej legendy, zilustrowanej przez wrocławiankę Katarzynę Majchrzak-Żelazo. Efekty tej pracy zostały wydane przez trzebnickie Wydawnictwo OVO.

Bezpłatne warsztaty, na które zapraszamy najmłodszych, będą okazją nie tylko do posłuchania historii przerażającego stwora siejącego postrach na wrocławskim Strachocinie, ale i stworzenia niezwykłych ilustracji w zupełnie innej konwencji, w jednej z czarno – białych technik plastycznych.

To będzie przygoda w świecie ilustracji książkowej przez którą poprowadzi was zdobywa na warsztatach wiedza i własna wyobraźnia.

Nad procesem twórczym pieczę trzymać będzie Anna Pawlina. Na co dzień autorka niezwykłych wnętrz, bajkowych ilustracji, najpiękniejszych torebek i nie tylko…Pedagog, prowadzi zajęcia plastyczne. Mieszka i tworzy w mieście, w którym oficjalnie mieszkają krasnoludki i nikogo to nie dziwi.

To będzie przygoda w świecie ilustracji książkowej, przez którą poprowadzi Was zdobywa na warsztatach wiedza i własna wyobraźnia.

Termin: 29 października, godz. 10:00-14:30, Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7
___________________________________________________
„Warsztaty ilustracji dla dzieci” realizowane są w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
______
Informacje i zapisy: www.dolnyslaskwita.pl
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita
______
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!
______
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiPrezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy projektu i wydarzeń:  Concordia Design WrocławMiejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Wrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plCRZ Krzywy KominMuzeum Miejskie WrocławiaMuzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju – Instytucja Kultury Samorządu Województwa DolnośląskiegoSzlak Ginących Zawodów, Zamek Książ,  Edbus – przewozy osobowe, Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu
Patroni medialni: TVP KulturaTVP 3 WrocławRadio WrocławRadio RAMGazeta WrocławskaWrocliveKocham WrocławMiejsca we Wrocławiudesignteka.plCzas na Wrocław30 minut
______
Poniżej inspirujące ilustracje Anny Pawliny do „Strachota Postrach Strachocina. Legenda wrocławska”, autorstwa Ewy Zachary (Wydawnictwo OVO) zaprezentowane 29 września, w DCF Dolnośląskim Centrum Filmowym podczas wydarzenia „Wrocławskie Gawędobranie” zrealizowanego w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło

Wydarzenie Navigation

    Zostań naszym partnerem!

    Wyślij wiadomość z zapytaniem już teraz!