Smok Strachota w Teatrze Cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci - Fundacja Open Mind

29pa

Smok Strachota w Teatrze Cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci

Ilustracja jest wspaniałym światem wyobraźni opowiedzianym za pomocą obrazów. Ilustracje dla dzieci niosą radość i magię, skutecznie pozwalają zanurzyć się głębiej w świat opowieści.

Rola, którą pełnią ilustracje do książek to nie tylko uzupełnianie treści, to nauka estetyki i wrażliwości na piękno, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni. Jest wiele technik plastycznych pozwalających przedstawić daną opowieść i to ilustrator decyduje jaką technikę dobierze do danego tekstu.

Fundacja OPEN MIND zaprasza do poszukiwania inspiracji w fantastycznej opowieści wrocławskiej poetki i pisarki Ewy Zachary, pt.  Strachota Postrach Strachocina. Legenda wrocławska, która postanowiła włączyć się w kultywowanie lokalnej tradycji i napisała wierszem własną wersję znanej legendy, zilustrowanej przez wrocławiankę Katarzynę Majchrzak-Żelazo. Efekty tej pracy zostały wydane przez trzebnickie Wydawnictwo OVO.

Bezpłatne warsztaty, na które zapraszamy najmłodszych, będą okazją nie tylko do posłuchania historii przerażającego stwora siejącego postrach na wrocławskim Strachocinie, ale i stworzenia niezwykłych ilustracji w zupełnie innej konwencji, w jednej z czarno – białych technik plastycznych.

To będzie przygoda w świecie ilustracji książkowej przez którą poprowadzi was zdobywa na warsztatach wiedza i własna wyobraźnia.

Nad procesem twórczym pieczę trzymać będzie Anna Pawlina. Na co dzień autorka niezwykłych wnętrz, bajkowych ilustracji, najpiękniejszych torebek i nie tylko…Pedagog, prowadzi zajęcia plastyczne. Mieszka i tworzy w mieście, w którym oficjalnie mieszkają krasnoludki i nikogo to nie dziwi.

To będzie przygoda w świecie ilustracji książkowej, przez którą poprowadzi Was zdobywa na warsztatach wiedza i własna wyobraźnia.

Termin: 29 października, godz. 10:00-14:30, Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7
___________________________________________________
„Warsztaty ilustracji dla dzieci” realizowane są w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Informacje i zapisy: www.dolnyslaskwita.pl
______
Partnerzy projektu i wydarzeń:  Concordia Design WrocławMiejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Wrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plCRZ Krzywy KominMuzeum Miejskie WrocławiaMuzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju – Instytucja Kultury Samorządu Województwa DolnośląskiegoSzlak Ginących Zawodów, Zamek Książ,  Edbus – przewozy osobowe, Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu
______