WEEKENDOWE WARSZTATY RENOWACJI MEBLI - Fundacja Open Mind

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenie Navigation

7maj
  • To wydarzenie minęło.

WEEKENDOWE WARSZTATY RENOWACJI MEBLI

09:00 - 13:00 CRZ Krzywy Komin

Weekendowe warsztaty „RENOWACJI MEBLI”  kierujemy do hobbystów,  laików ale także do każdego kto chciałby teorię przełożyć na praktyczne doświadczenia. Będzie to wyjątkowa okazja do samodzielnego odnowienia swojego mebla pod okiem specjalisty.

Podczas dwunastu godzin warsztatowych, pod skrzydłami Viktora poznacie metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania i odświeżania mebli.

Warsztaty w Pracowni Mebla kierowane są do ludzi kreatywnych i otwartych na nowe wyzwania. Program kursu jest dostosowany do uczestników nie posiadających doświadczenia w renowacji mebli. Szkolenie będzie interesujące dla osób, które lubią projektować, majsterkować i tworzyć.

Warsztat podzielony jest na trzy spotkania:

  • 07.05.2021, godz. 17.00-21.00
  • 08.05.2021, godz. 09.00-13.00
  • 09.05.2021, godz. 09.00-13.00 

Zajęcia mają charakter wprowadzający, łączący część teoretyczną z wprowadzeniem praktycznym. Formuła warsztatów nawiązuje do dawnych, tradycyjnych szkoleń warsztatowych w relacji mistrz – uczeń. Bezpośrednim  trenerem będzie doświadczony restaurator mebli: Viktor Jackiewicz, z zamiłowania rzeźbiarz z wykształcenia nauczyciel, swoje doświadczenie zdobył w Pracowni Mebli Artystycznych.

Nie zabraknie także wiedzy teoretycznej poprzedzającej wykonanie każdej czynności. Przedstawimy metody renowacyjne nawiązujące do dawnych, tradycyjnych technik historycznych, przy użyciu dawnych i współczesnych materiałów. Na podstawie przykładowych mebli omówimy zakres planowanych prac. Wspólnie zrobimy plan pracy, ocenę stanu i ustalenia założeń w tematyce stosowanych materiałów, technik i technologii restauratorskich.

*  Uczestnicy otrzymują w formie elektronicznej certyfikat potwierdzający udział  w warsztatach.

UWAGA!

  1. Zajrzyj do naszego album na FB i wybierz krzesło do renowacji:) Koniecznie wyślij wiadomość na adres: rekrutacja.krzywykomin@gmail.com z numerem krzesła, nad którym chcesz pracować na warsztatach. Decyduje kolejność zgłoszeń.

lub

  1. Przynieś swój małogabarytowy mebel do renowacji: np. mała szafka, stolik, krzesło, półeczka lub inny. Prosimy o wcześniejsze wysłanie zdjęć mebli na adres: rekrutacja.krzywykomin@gmail.com

Zapraszamy!

Prowadzący: Wiktor Jackiewicz

Absolwent Wydziału Rzeźby Wyższej Szkoły Artystycznej w Mlyniv na Ukrainie i Uniwersytetu Pedagogicznego w Drohobyczu jako nauczyciel historii i prawa. Doświadczony restaurator mebli. Swoje doświadczenie zdobył m.in. jako artysta rzeźbiarz i projektant wystaw muzealnych w Mlyniv, od 2015 r. pracuje w w Pracowni Mebli Artystycznych Akant we Wrocławiu. Jest autorem wielu rzeźb i pomników.

Cena: 450 zł

Formularz zgłoszeniowy >>> KLIKNIJ TUTAJ!

Wydarzenie Navigation

Zostań naszym partnerem!

Wyślij wiadomość z zapytaniem już teraz!