OCZKO W OCZKO. MITENKI. Bezpłatne rodzinne warsztaty zimowe - Fundacja Open Mind

4gru

OCZKO W OCZKO. MITENKI. Bezpłatne rodzinne warsztaty zimowe

10:00 - 12:00 Concordia Design Wrocław

Jeśli zastanawiacie się co to są mitenki, koniecznie wpadnijcie na warsztaty upcyklingowego rękodzieła w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło.
Termin: 04.12.2021r. (sobota), godz. 10:00 – 12:00
Miejsce: Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7
________
Jeszcze nie tak dawno temu zwyczaj nie wyrzucania, a przerabiania był czymś absolutnie oczywistym. Nasze prababcie, babcie, mamy wykorzystując igłę z nitką, szydełko, druty lub inne pomysłowe narzędzia tworzyły coś z niczego! Dziś łatwiej nam pójść do sklepu, kupić nowe, niż naprawdę prostymi sposobami stworzyć własnoręcznie, ze starej niepotrzebnej z pozoru rzeczy coś wyjątkowego!

My zachęcamy Was. Nie wyrzucajcie! Przerabiajcie, zmieniajcie, kreujcie, bawcie się dobrze i noście! Twórzcie z nami praktyczne rzeczy z duszą.

Podczas warsztatu zrobimy mitenki – rękawiczki bez palców, a w zasadzie bez połowy palców, ze starych swetrów, podkolanówek, skarpet z „golfem”. Dzięki nim ogrzejecie dłonie i będziecie mogli ze swobodą wykonywać prace manualne, korzystać np. z telefonu bez konieczności każdorazowego zdejmowania rękawiczek.

Pierwsze mitenki pojawiły się w XVIII wieku. Na początku wykonano je głównie z jedwabiu i były eleganckim dodatkiem do strojów ówczesnych dam. Dziś forma mitenek zależy wyłącznie od Ciebie! Mogą uzupełniać garderobę jako praktyczny dodatek, mogą także stać się wyjątkowym, ekstrawaganckim gadżetem.
___________________
Na warsztat zaprasza Fundacja Open Mind w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapisy TUTAJ <<<<
________
Uwaga! Prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy podsumowującej „DOBRE to RZEMIOSŁO”, która odbędzie w dniach 11-30 grudnia 2021 r. w Klubie Pod Kolumnami (pl. Św. Macieja 21, Wrocław).*
Więcej o projekcie:

____________________________________________

Partnerzy projektu i wydarzeń: Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy KominConcordia Design Wrocław ,Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum FilmoweWrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plMuzeum Miejskie WrocławiaZamek Książ,  Edbus – przewozy osobowe,Huta Julia, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej GórzeMuzeum Tkactwa w Kamiennej Górze