Nadodrze dla Ukrainy – osiedlowa akcja wsparcia - Fundacja Open Mind

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenie Navigation

2kwi
  • To wydarzenie minęło.

Nadodrze dla Ukrainy – osiedlowa akcja wsparcia

10:00 - 17:00 CRZ Krzywy Komin

Kochani, sytuacja związana z wojną każdego dnia mocno nas porusza. W naszym otoczeniu są osoby, które osobiście doświadczyły jej bolesnych skutków. Nasze dzieci przyjaźnią się z dziećmi z Ukrainy, jej obywatele są wśród nas i są obecni w naszym społeczeństwie, są jego żywą częścią.

W pierwszy weekend kwietnia zapraszamy was serdecznie na integracyjne warsztaty rękodzielnicze w Krzywym Kominie. Spotkajmy się przy wspólnym stole, by lepiej się poznać, porozmawiać i stworzyć coś wyjątkowego. Rękodzieło ma cudowną moc – sprzyja ciepłym rozmowom, pozwala się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o problemach.

O godz. 10:00 pod skrzydłami artystki – Moniki Mitrut stworzymy unikatową biżuterię techniką haftu soutache (czyt. sutasz). Polega ona na zszywaniu ze sobą sznurków za pomocą specjalnej igły i nici z wykorzystaniem różnych koralików i ozdobnych kamieni. Sutasz pozwala na stworzenie oryginalnych wzorów, form o bogatej kolorystyce w połączeniu z minerałami, kamieniami naturalnymi i przeróżnymi koralikami, co daje ogrom możliwości.

O godz. 14:00 czerpiąc z tradycyjnej techniki haftu wyczarujemy małe cuda nawiązując do sztuki i symboliki Ukrainy, ale nie tylko! Możecie stworzyć, co wam w duszy gra! Hafciarki z Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Rękodzieła udzielą wam fachowego wsparcia w zakresie nauki podstawowych ściegów, zasad posługiwania się sprzętem hafciarskim, projektowania nowych wzorów czy sposobem przenoszenia ich na tkaninę.

Zajęcia są BEZPŁATNE, będą odbywać się w duchu ekonomii daru. Na miejscu, w CRZ Krzywy Komin dostępna będzie puszka oznaczona symbolem Fundacji Ukraina, do której można wrzucić dowolna kwotę.

Przez cały dzień działać będzie sklepik stacjonarny z wyselekcjonowanymi produktami cegiełkami. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działania Fundacji Ukraina.

W sprzedaży są piękne elementy do wystroju wnętrz – obrazy ukraińskiego artysty Andrzeja Sharana, szkice, cyjanotypia w eleganckich ramkach, tamborki od Secret Spot, makrama od Hey, moon  i aromatyczne świece . Mamy nadzieję, że wniosą do waszego wnętrza ciepło i choć odrobinę ukoją rozhulane emocje.

Zapraszamy ciepło 💙

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenie Navigation

    Zostań naszym partnerem!

    Wyślij wiadomość z zapytaniem już teraz!