KALIGRAFIA - WARSZTATY PIĘKNEGO PISANIA. PISMO COPPERPLATE - Fundacja Open Mind

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenie Navigation

20lip
  • To wydarzenie minęło.

KALIGRAFIA – WARSZTATY PIĘKNEGO PISANIA. PISMO COPPERPLATE

17:00 - 19:00 CRZ Krzywy Komin

Zapraszamy na warsztaty kaligrafii poświęcone sztuce pięknego pisania. Zajęcia pozwolą uczestnikom wypróbować swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce i maczanej w atramencie. Będziemy odkrywać tajemnice pisma copperplate.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, zarówno tych, którzy nie mieli wcześniej styczności z kaligrafią artystyczną jak i dla osób które już pisały.

Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. Uczestnicy proszeni są o zabranie jedynie teczki na swoją pracę.

 

Prowadzący: Katarzyna Rohleder

Z zawodu jest weterynarzem, z pasji kaligrafuje. 🙂 Pismo i pisanie fascynowało ją od zawsze. W pewnym momencie postanowiła sprawdzić, czy takie zainteresowanie można rozwijać. Znalazła kurs we Wrocławiu i w 2012 roku zaczęła uczyć się kaligrafii. Zafascynowała ją ta sztuka więc zaczęła sama, w domu coraz więcej ćwiczyć. Poszukiwała sprzętu i podręczników, poszerzała wiedzę. I tak zostało do dziś. Uwielbia pisać czcionkami ozdobnymi. Fascynuje ją również tekstura gotycka i manuskrypty. Od półtora roku prowadzi warsztaty na terenie Wrocławia. Współpracowała z Muzeum Narodowym oraz prowadziła zajęcia w ramach Niezłej Sztuki.

 

Formularz zgłoszeniowy >>> KLIKNIJ TUTAJ!

Wydarzenie Navigation

    Zostań naszym partnerem!

    Wyślij wiadomość z zapytaniem już teraz!