Fundacja OPEN MIND zaprasza na kolejny cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod hasłem „Trampolina do kultury”. Zajęcia prowadzone są w siedmiu pracowniach pod okiem profesjonalnych artystów, projektantów, rzemieślników i liderów kultury.

Jest to to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna oparta na dialogu pomiędzy współczesnym designem i technologicznymi innowacjami oraz tradycyjnym rzemiosłem i szeroko rozumianą kulturą materialną. Motyw „Trampoliny” symbolizuje niepohamowaną twórczość, dynamiczny rozwój i wspólną zabawę, w której udział wezmą całe rodziny. Całość projektu realizowana jest wrocławskim Nadodrzu, gdzie Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” od lat prowadzi działalność edukacyjną i kulturotwórczą, budząc kreatywność lokalnej społeczności. Program „Trampoliny do kultury” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Trampolina do kultury” obejmuje ok. 60 bezpłatnych wydarzeń – warsztatów, szkoleń i spotkań, podczas których uczestnicy będą poznawać dawne techniki rękodzieła, nabywać umiejętności posługiwania się nowymi technologiami oraz rozwijać kompetencje kulturowe i artystyczne pasje. Łącznie to ponad 400 godzin kreatywnych działań! Zajęcia odbywają się w pięciu blokach tematycznych oraz dwóch specjalnych

pracowniach:


KULTURA UBIORU

Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu ozdób i dodatków. To okazja do doskonalenia zmysłu artystycznego i rozwijania własnego, niepowtarzalnego stylu. 

KULTURA KSIĄŻKI 

Kultura Książki to rodzinny cykl, w którym uczestnicy wyruszą w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce małego czytelnika. Podczas warsztatów wyjściowa historia będzie twórczo przekształcana, by powstał jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki. Wszystko pod okiem specjalistów z zakresu edytorstwa oraz mistrzów dawnych zawodów, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz. 

KULTURA MEBLA 

Kultura Mebla odkryje przed uczestnikami twórcze możliwości tkwiące w ich najbliższym otoczeniu. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. Uczestnicy tchną życie w stare sprzęty oraz stworzą zupełnie nowe, bazując na tradycyjnej wiedzy rzemieślniczej.

 

 

Materiały prasowe CRZ Krzywy Komin

 

KULTURA ANIMACJI GRAFICZNEJ 

Uczestnicy Kultury Animacji Graficznej nauczą się tworzyć zarówno ten statyczny, jak i ożywiony przekaz wizualny. Cykl składa się z warsztatów projektowania grafiki, identyfikacji wizualnej, animacji oraz postprodukcji filmowej. To okazja do połączenia artystycznej twórczości z nabywaniem kompetencji w obszarze komunikacji wizerunkowej. 

KULTURA LIDERA KULTURY 

Kultura Lidera Kultury jest skierowana do projektantów, artystów, rzemieślników i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych. Ten cykl szkoleń wyposaży uczestników w narzędzia niezbędne do projektowania biznesu w obszarze kultury. Warsztaty koncentrują się na kluczowych kompetencjach, jak zarządzanie własnym projektem, sprzedaż czy kreowanie wizerunku.

TRAMPOLINA KIDS

Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Cykl Kids to prawdziwa Trampolina dla dziecięcej pomysłowości! Szeroka oferta innowacyjnych zajęć edukacyjnych pozwoli uczestnikom poznać tajniki sztuki, designu i architektury. Podczas warsztatów dzieci staną się inspiracją dla dorosłych, a dorośli dla dzieci.

 

 

Materiały prasowe CRZ Krzywy Komin, fot-Justyna-Ziemniak

 

TRAMPOLINA SENIOR

Trampolina Senior to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności m.in. z zakresu użytkowania nowych technologii. Trampolina Senior to także przestrzeń międzypokoleniowego spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń. 

 

 

Materiały prasowe CRZ Krzywy Komin

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. 
fot. 1 Materiały prasowe CRZ Krzywy Komin, fot.Aga Prymon