Wiosna jest właśnie po to, by się bawić, tańczyć i cieszyć słońcem! Dorzucamy do tego dobrą sztukę, design, warsztaty w myśl filozofii Do It Yourself i elektroakustyczną muzę w ilościach nielimitowanych!

11 maja CRZ Krzywy Komin świętuje szósty rok swojej działalności. “Krzywe Uro – Party&Arty” to energetyczna impreza przez cały dzień wypełniona bezpłatnymi wydarzeniami! Startujemy w samo południe!

 

Przygotujcie się na wyśmienitą muzyczną ucztę! Zapewniamy dużą dawkę bogatych brzmień, funkowych rytmów i improwizacji w najlepszym wydaniu. Unikalne dźwięki popłyną w 100% z winyli. Artystyczny występ zapewni najaktywniejszy w Polsce kolektyw miksujący na gramofonach – SKIP PROOF SCRATCHERS  założony przez dj Skiplessa i dj Endlessa. W programie skrecz sesja, jam gramofonowy i beatjuggle showcase.

Odwiedzający tego dnia Centrum będą mogli skorzystać również z szeregu kreatywnych warsztatów. Haft, plecenie wianków, makrama, modelowanie 3D, warsztaty krawieckie, stolarskie, komputerowe, fotograficzne – to tylko niektóre z proponowanych działań. Ponadto ekologiczne inicjatywy – wykład nt. pszczelarstwa – „Edukacyjna pasieka”. Po raz kolejny rozkręcamy zieloną akcję GreenDay#3, tym razem pod hasłem „W gruncie rzeczy”. Bierzemy sprawy we własne ręce, by upiększyć okolicę. Będzie sadzenie, grzebanie w ziemi i zachwyt nad kwiatami! Przychodźcie całymi rodzinami! Wsparcie, konewki, łopatki, saperki, grabki mile widziane 🙂 Zbiórka przy skwerku na Pl. Maxa Borna!

Zachęcimy Was do przejrzenia się "W krzywym zwierciadle". Na spotkanie ze sztuką zaprosimy podczas wernisażu wystawy stworzonej przez studentów Kadry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zobaczycie zachwycające witraże i szklane instalacje, które rozgrzeją Was do czerwoności!

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dla małych odkrywców szykujemy mnóstwo eko-aktywności, m.in. kręcimy z siana zwierzaki w stylu totalnie abstrakcyjnym. Do podwórkowych harców dorzucamy fajne klasyki: grę w klasy na chodniku, oldschoolowe kapsle, hula-hop i co nam fantazja przyniesie.

Trzymajcie kciuki za ładną pogodę! W słonecznych okolicznościach piknik murowany! Rozkładamy leżaki, parasole i w chilloutowym klimacie do wieczora rozkoszujemy się kulinarnymi propozycjami z food trucków. Cały dzień grać dla Was będą: DJ Marcin Ryszka, DJ Zrywenchii/Trap Door/Opole oraz ekipa SKIP PROOF SCRATCHERS, a na zakończenie dnia potańcówka pod gwiazdami!

Warto być z Nami tego dnia!


*Na warsztaty obowiązują zapisy!!! 

HARMONOGRAM:

11.00 -14.00 – Wizualizacje w programie Blender I WARSZTATY – zapisy

12.00-14.00 – Świat w błękicie – warsztaty cyjanotypii | WARSZTATY  – zapisy

12.00-14.00 – Szyjemy LunchBoxy! | WARSZTATY – zapisy

12.00-14.00 – Wiosenne warsztaty wyplatania makramy – kwietniki | WARSZTATY – zapisy

12.00-14.00 – Sianotwory – EKO zabawy dla najmłodszych I WARSZTATY – bez zapisów

12.00-15.00 – W gruncie rzeczy | roślinno-recyklingowy  HAPPENING

12.00-16.00 – Renowacja mebli  I WARSZTATY- zapisy

12.00-17.00 – Haftujemy kwieciste Nadodrze – mobilny mural hafciarski I  HAPPENING

12.00-19.00 – Muzyczny chill-out I DJ Marcin Ryszka, DJ Zrywenchii/Trap Door

13.00-15.00 – Warsztaty hafciarskie I WARSZTATY – zapisy

14.00-18.00 – Dźwięki z winyli | SKRECZ SESJA

14.30-18.30 – MS Excel dla początkujących I WARSZTATY – zapisy

15.00-17.00 – Rodzinne warsztaty wyplatania wianków | WARSZTATY – zapisy

15.00-17.00 – Ale supeł! Wyplatamy wspólną makramę I HAPPENING

15.30-17.00 – Edukacyjna Pasieka – rodzinne spotkanie pszczelarskie I WYKŁAD – zapisy

17.00 – W krzywym zwierciadle | WERNISAŻ

18.00-19.00 – Jam gramofonowy | POKAZ

19.00-19.30 – Beatjuggle showcase | POKAZ

19.00-22.00 – POTAŃCÓWKA  I DJ Marcin Ryszka, DJ Zrywenchii/Trap Door

Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania wciąż nie zanikła, to niezawodny znak, że jesteśmy sobie bliscy! CRZ Krzywy Komin już po raz drugi włącza się w ogólnopolską Wielką Zbiórkę Książek. Na PIĘĆ TYGODNI (od 23 kwietnia do 26 maja) nasz budynek przy ul. Dubois 33-35a stanie się punktem zbiórki książek wszelakich – tych dla dzieci, młodzieżowych, literatury pięknej, obyczajowej, reportaży, fantastyki i wielu innych.

Jak to działa?

Na początku przynosisz książkę (może być taka, którą już przeczytałeś) do Krzywego Komina między 23 kwietnia, a 26 maja. Następnie, po 26 maja, Fundacja Zaczytani.org odbiera od nas wszystkie przyniesione książki i… tutaj zaczyna się najbardziej magiczna część całej akcji! Twoja książka trafia na półkę do jednej z bibliotek założonych przez Fundację w wielu polskich szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych czy centrach aktywności lokalnej. Stamtąd wędrować będzie między kolejnymi łóżkami, fotelami, kanapami – z rąk jednych pacjentów do drugich, od wolontariuszy czytających dzieciom, do dzieci oglądających obrazki i uczących się liter, od osób starszych, które dotychczas spędzały swoje popołudnia samotnie przez kolejne stoliki, szuflady, półki. Kto wie, być może pofrunie nawet do lokalnego Klubu Dyskusyjnego. Po prostu – dostanie drugie życie!

Co zmieni twoja książka?

Podobno jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale… w zeszłym roku Fundacja Zaczytani.org zebrała ponad 510 tysięcy (!) książek, które być może właśnie w tej chwili wywołują śmiech, wzruszają czy dodają otuchy pacjentom wielu szpitali. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz zastanawiać się, jakie książki chciałbyś oddać. Wybierz te w bardzo dobrym stanie technicznym – takie, które mógłbyś podarować swojemu bliskiemu w potrzebie. To bardzo ważne – książka powinna być wydana po 2000 roku. Nie zbieramy także czasopism, podręczników, słowników oraz encyklopedii.

Przekaż przez nas swoją książkę i stań się jednym z Zaczytanych!

Więcej o akcji: https://zaczytani.org/


Program realizowany jest w ramach projektu "Prowadzenie  Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin" współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND & CRZ Krzywy Komin & Grupakreatywni.pl