wroclaw_cieplo_nastrone_openmind

 

 

Kochamy nasze miasto … SMOGOWI zatem mówimy NIE! Marzy nam się oddychanie czystym powietrzem! Dlatego podczas kilkumiesięcznej ekologicznej przygody wspólnie z dziećmi, naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko.

 

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny, nudny, zielony projekt – o nie! Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu. Przed nami cykl 24 warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie wraz ze swoimi rówieśnikami, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”!

 

Do aktywnego udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat. Chcemy uświadomić najmłodszym, a za ich pośrednictwem także dorosłym, jak ważnym problemem wpływającym na nasze zdrowie, jest zanieczyszczone powietrze. Będziemy edukować, propagować dobre wzorce. Zachęcać do porzucenia samochodów na rzecz rowerów i spacerów w słoneczne dni. Dyskutować o ochronie i zwiększaniu obszarów zielonych. Do naszych badań wprowadzimy technologie oparte na OZE. Porozmawiamy o ograniczaniu niskiej emisji spalin i przesiadce do komunikacji miejskiej. Opowiemy, dlaczego warto wymienić stary piec, zmienić opał na bardziej ekologiczny lub podłączyć się do ciepła sieciowego, jeśli jest to możliwe. Będziemy budować, kreować i decydować!

 

Eksperymenty, obserwacje nieba, opanowywanie katastrof naturalnych, tworzenie pozytywnych manifestów, projektowanie lepszego miasta, wielki naukowy quiz, fotograficzna miejska przygoda. Weźmiemy się do pracy i zazielenimy kawałek Wrocławia, zbudujemy bezpieczny piec, w „Dzień Pustej Klasy” odkryjemy inną stronę miasta, przeprowadzimy dziennikarską sondę uliczną – to i o wiele więcej już za chwileczkę, już za momencik! 

 

Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!

 

Informacje i zapisy: www.krzywykomin.pl i  www.wroclawlaczynascieplo.pl. Zaglądajcie na nasz facebookowy profil @wroclawlaczynascieplo i łapcie najnowsze eko-informacje oraz ciepłe niespodzianki!

 

Organizator: Fundacja Open Mind         

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Patronat merytoryczny:  Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Partner główny: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

Patroni medialni: Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, Magazyn Fika, Tashka, DOKiS, ekologia.pl, czasdzieci.pl, egodziecka.pl, juniorowo.pl, qulturka.pl, ladnebebe.pl