1

Zapraszamy na spotkanie z designem i sztuką w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN 2014, który odbędzie się w dniach 14-18 maja. Wroclove Design to pierwsza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku impreza prezentująca design i sztukę na europejską skalę. Festiwal splata świat designu, architektury, sztuki i biznesu. W programie znalazły się liczne wystawy, spotkania, warsztaty i wykłady.

Festiwal prezentuje nie tylko uznanych polskich i europejskich projektantów, gwiazdy designu, ale co najważniejsze wrocławski potencjał kreatywny i twórczy. II edycja MFDP będzie prawdziwym świętem designu i sztuki, poświęconym rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą. Zaprezentowane zostaną, często po raz pierwszy w Polsce, wyjątkowe projekty z szeroko rozumianego świata designu. Festiwal pokaże design przyjazny odbiorcy obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę użytkową, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe. Istotną cześć programu stanowić będą również spotkania edukacyjne: warsztaty, wykłady i spotkania z autorytetami w dziedzinie dobrego projektowania. Sercem wydarzenie staje się Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 – miasto spotkań i dialogu międzykulturowego.

Wrocław jako „Miasto Spotkań” i Europejska Stolica Kultury 2016 jest doskonałym miejscem do prowadzenia międzynarodowego dialogu na temat znaczenia designu i sztuki w codziennej przestrzeni człowieka. Design oddaje charakter Wrocławia, miasta kreatywnego i przedsiębiorczego, które docenia role innowacji i potencjał swoich mieszkańców. Festiwal prezentuje kolejną płaszczyznę stolicy Dolnego Śląska – pokazuje Wrocław jako nowoczesne centrum designu oraz biznesu i promuje go w kraju i na arenie międzynarodowej.

www.wroclovedesign.pl