designer-slider

"Designer biznesu. ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" to cykl szkoleń, które wyposażą uczestników w narzędzia niezbędne przy projektowaniu własnego biznesu. Chcesz rozpocząć działalność, ale nie wiesz, jakie formalności trzeba spełnić? Prowadzisz już przedsiębiorstwo, ale wciąż gubisz się w gąszczu skomplikowanych urzędowych procedur? Zajęcia w Krzywym Kominie organizowane w ramach programu Laboratorium Designu i Sztuki rozwieją Twoje wątpliwości w najbardziej przystępny sposób – nie w formie nudnego wykładu, a prowadzonych przez praktyków biznesu warsztatów, podczas których wszystkie poruszane zagadnienia będzie można od razu przećwiczyć w praktyce. 

Jeśli jesteś twórcą, wytwórcą, rzemieślnikiem, rękodzielnikiem, artystą, kręci Cię sektor kreatywny, jeśli chcesz rozpocząć lub już rozpocząłeś swoją przygodę z przedsiębiorczością – to warsztaty dla Ciebie. Dzięki cyklowi "Designer biznesu" założenie i prowadzenie własnej działalności nie będzie już napawało lękiem, a stanie się wyzwaniem, które będzie dla młodego przedsiębiorcy szansą rozwoju. "ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" to oferta zarówno dla tych, którzy już prowadzą firmę, jak i tych, których biznes dopiero startuje – szczególnie twórców, projektantów, artystów, rzemieślników i innych osób działających w sektorach kreatywnych, które swoją pasję chcą przekuć w sposób na życie. Cykl szkoleń w Krzywym Kominie będzie okzją, by poznać praktyczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej: od pozyskiwania kapitału i wyboru najkorzystniejszej formy prawnej po sposoby radzenia sobie w problematycznych sytuacjach, stanowiących codzienność każdego przedsiębiorcy. "Designer biznesu" to również wprowadzenie w świat nowoczesnej komunikacji wizualnej i dowód na to, że design to nie tylko dodatek estetyczny, ale sposób myślenia i wymierny zysk finansowy. 

 


Czego nauczysz się dzięki cyklowi "Designer biznesu. ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"?
– zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej
– podstaw księgowości
– marketingu, planowania promocji, komunikacji wizualnej
– sporządzenia biznesplanu
– budowania konkurencyjności
– identyfikowania otoczenia zewnętrznego przedsiębiorstwa
– wybierania docelowych segmentów rynku
– ustalania struktury towarów i planowania oferty handlowej

 

Warsztaty w ramach cyklu "Designer biznesu. ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" są BEZPŁATNE.

 

 

PROGRAM ZAJĘĆ

19/11 (wtorek), 17:00-21:00: ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – PODSTAWY ZAKŁADANIA I PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ OPARTEJ O INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
Prowadzący: Krzysztof Siekierski i Urszula Ziędalska

20/11 (środa), 17:00-20:00: KREOWANIE WIZERUNKU W BIZNESIE
Prowadząca: Ewa Załupska 

21/11 (czwartek), 17:30–20:30: ZARZĄDZANIE WŁASNYM PROJEKTEM
Prowadzące: Ewa Załupska i Karolina Safaryn 

23/11 (sobota), 11:00-13:00: PRZEDSIĘBIORCZY PROJEKTANT (strefa Laboratorium Designu i Sztuki podczas konferencji "KIDS ABOUT SPACE – Dzieci o przestrzeni")
Prowadząca: Paulina Matusiak

25/11 (poniedziałek), 17:30-20:30: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE
Prowadząca: Karolina Safaryn

26/11 (wtorek), 17:30-20:30: ETYKA W BIZNESIE – DOBRE OBYCZAJE W RELACJACH BIZNESOWYCH
Prowadzący: Marcin Kowalski

27/11 (środa), 17:30-20:30: ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE
Prowadząca: Ewa Olszak

5/12 (czwartek), 11:00-21:00: DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH – AUTOPREZENTACJA I SKUTECZNA SPRZEDAŻ PRODUKTU
Prowadzący: Bartek Ślazyk

 

 

Projekt "Designer biznesu. ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" jest częścią programu Laboratorium Designu i Sztuki – całorocznej, profesjonalnej oferty edukacyjnej, wyróżniającej się interaktywnymi i nowoczesnymi metodami pracy. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

logotypy-abc-przedsiebiorczosci